Manifesto

Dijitalleşen ve dönüşen dünyada rekabet hızla artıyor. Bu rekabet içerisinde kullanıcı odaklılık hiç olmadığı kadar değer kazanıyor. Özellikle dijitale dokunan işlerde/ürünlerde kullanıcıyı merkeze alan ve onun ihtiyaçlarına göre ürünlerini geliştirenler bariz bir şekilde fark yaratıyor.

Kullanıcı Deneyimi hakkında pratikler ve tartışmalar, kurumlar içerisinde bir sonraki rekabet avantajı olarak görülüyor. İşletmeler, kullanıcılarına /müşterilerine mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için, bölümler arası koordinasyona daha fazla çaba sarf ediyor.

Her şeyden önce Kullanıcı Deneyimi; bir kültür ve bir süreçtir. Karar vericiler, tasarımcılar, araştırmacılar, geliştiriciler ve pazarlama departmanından kişiler bu kültürün yapı taşlarını oluşturur.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı, ekip işi olduğu gibi aynı zamanda multidisipliner bir yapıdır. Kullanıcı Deneyimi Tasarımında sadece estetiğe değil, tüm tecrübeye odaklanılması gerekmektedir. Kullanıcı Deneyimi, sanatın, estetiğin, mühendisliğin, datanın ve bilimin kesişiminde yatar ve son derece analitiklik ve yaratıcılık gerektirir.

İşletmelerin ve dünyanın bu yöne doğru eğilimleri ve sektörün hızlı büyümesi, beraberinde nitelikli ve kaliteli insan kaynağı ihtiyacını getirmektedir. Buradan hareketle UX Bootcamp Turkey, ülkedeki nitelikli insan kaynağını oluşturmak, eğitmek, pratikler yapmak ve istihdam oluşturmak için kurgulanmıştır. UX Bootcamp içerisinde kariyerine başlayanlar, keyifli arayüzler tasarlamakla kalmaz, bunun da ötesinde kullanıcıların ihtiyaçlarını, algılarını, deneyimlerini, şirket kültürünü ve beklentilerini anlamaya yönelik beceriler kazanır.

Bize göre tasarımda düşünme, çizimden önce gelir.

UX Bootcamp Turkey